ВЕЛИГДЕН во ИТАЛИЈА - хол

Share on facebook

Уживајте долж Италија во едни од најпосакуваните дестинации кои ги имате на листата за посета. Доживејте незаборавни искуства со тимот на Пикник Травел.

Рим – Вечниот град, каде што модерното и старото, минатото и сегашноста одат рака под рака.

За романтичарите Венеција е остварување на сонот. Позната како и “Огледало на душата“, “Кралица на Јадранот“, “Градот на вода“, “Градот на мостовите и каналите“… Венеција е една од најпосакуваните туристички дестинации.

Посетете ги најубавите градови на романтичната Тоскана… Доживејте ги ремек делата на Микеланџело, Леонардо, Донатело, Макијавели во Фиренца, прошетајте по познатиот плоштад на кој се одржува “palio”- трка на коњи во Сиена, сликајте се со кривата кула во Пиза… прошетајте ја бајката наречена Чинкветере… Фиренца – ренесансен дијамант во срцето на Италија.

Датум: 27.04 – 05.05.2024
Времетраење: 6 ноќевања
Дестинација: Трст, Фиренца, Рим, Лидо ди Јесоло, Венеција
Превоз: Автобуски превоз
Цена: 433 €  Рана резервација
499 € Редовна цена

Во цената е вклучено:

  • 6 ноќевања на база BB во Хотел 3* во Трст, Рим, Фиренца, Лидо ди Јесоло, Италија
  • Сместување во двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби
  • Автобуски превоз

Во цената не е вклучено:

  • Факултативни излети
  • Патничко осигурување

Забелешки:

  • Пасошите мора да бидат валидни најмалку 90 дена од моментот на заминување од Шенген зоната.
  • Секој патник треба да има важечко патничко осигурување
  • Со резервацијата треба да се плати аванс од 30% од вкупната сума
  • Плаќањата во денарска противвредност ќе се пресметуваат со курс 1 ЕУР = 62 МКД